Skip links
keşfet
sürükle

Raylı Sistemler Bakım Sempozyumu

17-18 Mayıs 2022, The Green Park Pendik Hotel

Raylı Sistemler Bakım Sempozyumu

Rail Maintenance 2022 İstanbul – Raylı Sistemler Bakım Sempozyumunu, 17-18 Mayıs  2022 tarihinde The Green Park Pendik Otel’de (İstanbul-Türkiye) gerçekleştireceğiz.

DEMİRYOLU ve RAYLI SİSTEMLERDE BAKIM, REVİZYON, YENİLEME ve EKİPMANLARI SEMPOZYUMUNDA OTURUM KONULARI

 • Demiryolu ve Raylı Sistem Araçlarının Revizyonu
 • Sürdürülebilir Raylı Sistem Bakımı
 • Hat ve Tesis Bakımları
 • Elektromekanik ve Kontrol Sistemleri Bakım Hizmetleri
 • Altyapı Sistemlerinde Bakım, İyileştirme ve Revizyonu
 • Üstyapı Sistemlerinde Bakım, İyileştirme ve Revizyonu
 • Yürüyen Merdiven/Bant Sistemlerinde Bakım
 • Test Ekipmanları, Analiz ve Sertifikasyon Süreçleri
 • Planlamanın Bakım Yönetiminde ki Önemi
 • Bakım Yönetim Sistemleri ve daha fazlası ….Dizel-Elektrikli, Elektrikli, Dizel Hidrolik, Hibrit Anahat ve Manevra Lokomotifler-Trenler, Yük Vagonları, Yolcu Vagonları, Metro Araçları ve Tramvayların Bakımı-Onarımı-Revizyonu, Demiryolu ve Raylı Sistem Hat Bakımları, Komponent Bakımları Yapan Uzman Bakım Mühendisleri ve Teknisyenlerini, Hizmet Sağlayıcılarını, Üreticilerini, Belgelendirme Kuruluşlarını,
  tüm sektör ilgililerini aynı platformda buluşturuyoruz.

 

NEDEN RAYLI SİSTEMLER BAKIM SEMPOZYUMU?

Bildiğiniz üzere; Demiryolu ve Raylı Sistem hatlarının, araçlarının başarılı bir şekilde işletilmesinin en önemli bileşeni, bakımlı bir sistemdir.
Türkiye’de özellikle son 20 yılda, demiryolu sektörünün uluslararası ve şehirlerarası yük ve yolcu taşımacılığı  her geçen gün artıyor.
Aynı şekilde şehir içi Raylı Sistemlerle yolcu taşımacılığı da hızla her geçen gün büyüyor.

Demiryolu, Raylı Sistem hatları ve araçlarının günlük, aylık, sezonluk olmak üzere 7/24-365 gün bakımı yapılmakta.

Demiryolu ve Raylı Sistem Hatları ve Araçlarında Modern ve Doğru Bakımın tüm yönlerini RAYLI SİSTEMLER BAKIM SEMPOZYUMU ’nda ziyaretçilerimize sunmak istiyoruz.

Türkiye’de Demiryolu ve Raylı Sistem hatlarında, araçlarında bakım ihtiyaçlarını belirleyen ve hizmetlerini yapan-yaptıran;
bakım ve sistemleri konusunda ki yetkililerini/uzmanlarını konu başlıklarına göre konuşmacı olarak davet ediyoruz.

Konuyla ilgili;
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, TCDD, TCDD Taşımacılık, TCDD Teknik ve TÜRASAŞ’ın ilgili departmanları ile görüşmelerimiz başladı.
Belediyelerimizin Raylı Sistem hizmeti veren şirketleri;
 İstanbul-METRO İSTANBUL, İSTANBUL ULAŞIM, İSBAK, İzmir-İZBAN, Ankara-EGO/ANKARAY, Bursa-BURULAŞ, Eskişehir-ESTRAM, Gaziantep-GAZİRAY, Samsun-SAMULAŞ, Antalya-ANTRAY, Konya-KONYA RAYLI SİSTEMLER-KONYARAY, Kayseri-KAYSERİ ULAŞIM, Kocaeli-ULAŞIMPARK,AKÇARAY, Adana-ADANA RAYLI SİSTEMLER ve Mersin-MERSİN-RAYLI SİSTEMLER, Diyarbakır-DİYARBAKIR RAYLI SİSTEMLER kuruluşlarının;
Raylı Sistem hizmeti veren ve bakımı yaptıran ilgili birimleri ile görüşmelerimiz başladı. 
Sektörde bakım hizmet sağlayıcılığı yapan ve ekipmanlarını temin eden tüm paydaşları “RAYLI SİSTEMLER BAKIM SEMPOZYUMU” nda buluşturacağız.
 
Türkiye demiryolu ve raylı sistemler bakım endüstrisinin daha verimli ve daha rekabetçi olabilmesi için 2 gün boyunca “Demiryolu ve Raylı Sistemlerde Bakım” hakkında konusunun uzmanı önemli konuşmacılar, bakım teknikleri ve çözümlerini, görüşlerini ve önerilerini paylaşacaklar.
Tüm sektöre yönelik bakım hizmetleri ve sistemler hakkındaki konuların işleneceği “RAYLI SİSTEMLER BAKIM SEMPOZYUMU” na davetlisiniz.

Raylı Sistemler Bakım Sempozyumu; demiryolu, raylı sistemler ve araçlarının bakımı konusunda Türkiye’deki tüm işletmeler için ideal iş platformudur.
Türkiye demiryolu ve raylı sistemler endüstrisinin daha verimli ve daha rekabetçi olabilmesi için tüm sektöre yönelik bakım hizmetleri ve sistemler hakkındaki konuların işleneceği özel bir  sempozyumdur.

Demiryolu ve Raylı Sistem Hatları ve Araçlarında Modern Bakımın Tüm Yönleri Geleneksel bakım yöntemlerinden, raylı sistem hatları ve yardımcı tesisleri için ekipman ve sistem seviyesinde bakım hizmetleri, makine parkı, teknolojik ölçüm cihazları, vasıflı mühendislik ve bakım iş gücü, ray, makas, bağlantı elemanları, taşıyıcıların periyodik olarak kontrol ve ölçümlerle takip edilmesi, tespitleri, Endüstri 4.0 ve dijital çözümlere kadar tüm bakım stratejileri Raylı Sistemler Bakım Sempozyumu’nda ziyaretçilerimize sunuluyor.

Bu sempozyumda tüm başlıkları yerinde inceleyebilirsiniz.

Bakım konusunda en yeni teknolojileri, sistemleri ve hizmetleri inceleyebileceğiniz sergi alanında, dünya çapında tanınan şirketlerden, lokal çözümler sunan firmalarımıza kadar bakım ve hizmet sağlayıcılarını, alanının uzman şirketlerini “Demiryolu ve Raylı Sistem Hatlarını-Araçlarını, Uzman Bakım Mühendisleri ve Teknisyenleri” ile buluşturuyoruz. Ziyaretçilerine bakım, güvenilirlik, muayene, onarım, revizyon, endüstriyel yazılım ve BT, belgelendirme, sistem yönetimi, verimlilik danışmanlığı, iş güvenliği ve üretim güvenliği, teknik planlama, ölçüm, kontrol ve düzenleme teknolojisi alanındaki en son çözümler ve geleceğe yönelik teknolojiler sergileniyor olacak.

www.railmaintenance.org sitesinden önümüzdeki günlerde katılım yapacak ve sponsor olacak firmaları ve diğer içerikle ilgili tüm bilgileri tekrar takip edebilirsiniz.

Sektörle ilgili ziyaretçilerimiz kayıt yaptırarak 2 gün boyunca sempozyum konularını dinleyebilir, sergi alanında yer alan katılımcılarımızla görüşebilir, aralarda çay-kahve ve öğlen yemeği imkanlarından ücretsiz yararlanabilirler. Kayıt yaptırmak için kısa online formu https://railmaintenance.org/kayit/ doldurmanız yeterlidir.

Galeri